Podlasie dla ciekawych: gdzie warto się wybrać?

Cute Adult deer licks hand of a little girl, child, deers living in nature field, zoo, Wildlife and ecology concept, Urban lifestyle relax, Hipster on vacation with farm animals.

Magiczne Podlasie może oczarować nas cennymi zabytkami oraz przyrodniczym bogactwem. To kraina pełna wyjątkowych zakątków, które wzbudzają zachwyt swym niepowtarzalnym charakterem. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tej części kraju?

Białowieża, czyli potęga i piękno natury


Kto w czasie wycieczki po Podlasiu będzie chciał nacieszyć się pięknem przyrody, ten koniecznie powinien wybrać się na spacer po terenach Białowieskiego Parku Narodowego. Puszcza Białowieska, jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, może każdego z nas oczarować bogatym światem fauny i flory. Obserwacja żubrów, spacery leśnymi drogami – oto atrakcje, dzięki którym każdy turysta-przyrodnik spędzi w tej części Podlasia czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób.

W dolinie Narwi


Miłośników przyrody i pięknych widoków oczarować może drugi dar natury, z którego Podlasie jest wyjątkowo dumne. To Narwiański Park Narodowy, którego główną atrakcją jest Narew oraz jej rozlewiska. Tereny te są idealnym celem dla amatorów pieszych wędrówek oraz dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać na podglądaniu ptaków w ich naturalnym środowisku.

Na Szlaku Tatarskim


Podlasie to kraina wielu kultur i religii, nic więc dziwnego, że i z Tatarami można się tu spotkać. Gdzie ich szukać? Miłośników tatarskiej kultury oczarują Bohoniki, choć znacznie większą popularnością cieszą się Kruszyniany. Co można tu zobaczyć? Największym skarbem tej wsi jest drewniany meczet, do którego chętnie zaglądają goście z całego kraju. W Kruszynianach można też poznać kulturę Tatarów oraz zapoznać się ze specjałami ich kuchni.

Grabarka – święta góra prawosławnych


Wycieczki po Podlasiu są okazją do odwiedzenia wielu pięknych cerkwi oraz miejsc, które dla żyjących w Polsce wyznawców prawosławia mają wyjątkową wartość. Jednym z najważniejszych punktów będzie tu Święta Góra Grabarka – ważny cel pielgrzymek, któremu z pewnością warto przyjrzeć się uważniej. Drewniane krzyże, zostawiane tu przez wiernych, mogą przecież zrobić ogromne wrażenie na każdym z nas.

Zwiedzanie Podlasia dla każdego z nas może się stać wspaniałą przygodą. Ta część kraju wciąż urzeka niezwykłą kulturą, licznymi kontrastami oraz przyrodniczymi skarbami, obok których nie można przejść obojętnie.