Zalety i wady TripAdvisor

Niezależnie od tego, czy planujesz podróż, czy jesteś właścicielem firmy, TripAdvisor ma pewne zalety, o których powinieneś wiedzieć.

TO DARMOWA PLATFORMA

Nie musisz nic płacić, aby z niej korzystać. A jeśli chcesz tylko czytać recenzje innych, nie musisz się nawet rejestrować. Jeśli jednak masz firmę i chcesz korzystać z dodatkowych funkcji, będziesz musiał płacić abonament.

OFERUJE NARZĘDZIA DO PLANOWANIA

Z czasem TripAdvisor dodał kilka ciekawych funkcji planowania podróży. Posiada na przykład fora, na których użytkownicy mogą zamieszczać informacje lub prosić o pomoc. Pozwala również na tworzenie list miejsc, które chcemy odwiedzić. Informacje zamieszczane na stronie nie ograniczają się tylko do hoteli i restauracji. Pojawiają się opinie o ciekawych punktach czy usługach turystycznych. Jeśli chcesz zaplanować swój kolejny wypad, narzędzia zawarte w platformie bez wątpienia będą bardzo przydatne.

LICZBA RECENZJI JEST BARDZO DUŻA

Kolejnym plusem jest duża ilość recenzji. Dzięki temu lepiej poznasz miejsca, które chcesz odwiedzić i czy rzeczywiście są one warte odwiedzenia. Dodatkowo w każdej zakładce znajdziesz pobliskie i pokrewne miejsca oraz podsumowanie usług oferowanych przez poszczególne firmy. System recenzji zawiera szereg filtrów, dzięki którym można znaleźć właśnie to, czego się szuka.

ZAWIERA ZDJĘCIA UŻYTKOWNIKÓW

Profile zawierają galerię ze zdjęciami lokalu lub usługi. Właściciele zajmują się wgrywaniem niektórych z nich. Jednak użytkownicy również mogą zrobić to samo. Pozwoli Ci to poznać dobre i złe strony każdej firmy, którą konsultujesz na TripAdvisor.

3 WADY TRIPADVISORA

Choć ma kilka mocnych stron, TripAdvisor ma też kilka wad.

PROBLEM FAŁSZYWYCH RECENZJI

Jest to niewątpliwie jedna z największych wad TripAdvisora. Ze względu na swoją popularność, niektóre firmy kupują fałszywe recenzje, aby opublikować je na swojej liście. Ponieważ nie odpowiadają one rzeczywistości, uleganie im może prowadzić do nieprzyjemnych niespodzianek. Jeśli wybierasz się nad Morze Bałtyckie, to w https://sarbinowo24.pl znajdziesz rzetelne recenzje i informacje o obiektach.

SPONSOROWANE FIRMY I RECENZJE

Należy mieć świadomość, że wyniki wyszukiwania nie będą całkowicie organiczne. Czasami wiele firm pojawia się na górze, ponieważ płacą TripAdvisor, a nie dlatego, że mają najlepsze recenzje. Ponadto, w ramach każdego wpisu, właściciele mogą przypiąć recenzje, aby podkreślić te najbardziej pozytywne.

NIE JEST TO MIEJSCE, W KTÓRYM CHCESZ DOKONAĆ REZERWACJI

Firma umożliwia dokonywanie rezerwacji z poziomu swojej strony internetowej. Jednak system pozostaje w tyle za innymi portalami, takimi jak Booking czy Airbnb.