Greckie trio: na które z wysp warto się wybrać?

grecja

Wyspiarska Grecja to dla wielu z nas wymarzony kierunek podróży. Cenne zabytki, rajskie plaże i widoki, które na długo zapisują się w pamięci – takie zestawienie sprawia, że wycieczki po tym kraju wciąż są popularne. Gdzie warto się wybrać? Na trzy wyspy, którym w ostatnich latach biura podróży poświęcają najwięcej uwagi.

Magiczna Kreta

Jedną z tych wysp, na terenie których można spędzić niezapomniane wczasy w iście greckim stylu, jest Kreta. Piękne plaże, modne kurorty i cenne zabytki- wszystko to sprawia, że wypoczynek na tej śródziemnomorskiej wyspie każdemu z nas sprawi wiele radości. Relaks na pięknych plażach i spacery wśród oliwnych gajów to idealne sposoby na letni wypoczynek na tej wyspie. Kretę docenią też miłośnicy historii, dla których ciekawym celem wycieczki stają się tutejsze stanowiska archeologiczne. Dumą tej wyspy są mniojskie pałace, przy czym tym najsłynniejszym jest pałac w Knossos. Kto chce na tej wyspie spędzić wolny czas w aktywny sposób, ten powinien postawić na wędrówkę po Wąwozie Samaria. To niezwykłe miejsce, które nawet na tych najbardziej wymagających podróżnikach zrobi ogromne wrażenie.

Odwiedź nas również na szczecininfo.pl i zapoznaj się ze świetnymi miejscami na urlop w Szczecinie i okolicach.

Magia wyspy Zakynthos

Zakynthos to wyspa wyjątkowa, idealna dla miłośników przyrody oraz tych osób, które stawiają na kameralną atmosferę. Zakynthos to piękne zatoki i plaże, przy czym część z nich została opanowana przez żółwie Careta Careta. Możliwość ich podglądania jest tu jedną z najważniejszych atrakcji, nikt zatem nie ma pretensji o to, że część plaż jest niedostępna dla turystów ze względu na ochronę tych zwierząt. Dumą tej wyspy jest słynna Zatoka Wraku, otoczona potężnymi klifami. Kusza tu również błękitne groty, które można podziwiać w trakcie wycieczkowych rejsów. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wypoczynek na Zakynthos jest wyjątkową przygodą, szczególne dla tych, którzy cenią sobie relaks w pięknej scenerii i kameralnej atmosferze.

Rajska Santorini

Kolejna wyspa, która przyciąga turystów z całego świata, to Santorini. Wczasy na jej terenie to idealna propozycja dla tych, którzy chcą się nacieszyć typowo grecką atmosferą. Santorini to piękne plaże, błękit nieba oraz białe domy nakryte niebieskimi dachami. To wąskie uliczki i malownicze zatoki, nad którymi można się nacieszyć udanym wypoczynkiem. Spacery po mieście Pyrgos, relaks na słynnej czerwonej plaży o nazwie Kokkini Paralia – oto wybrane atrakcje, dzięki którym nikt nie będzie mógł tu narzekać na nudę.

Grecja ma się czym pochwalić, a należące do niej wyspy mogą się dla wielu z nas okazać idealnym miejscem na wczasy. Biura podróży mają dla nas coraz więcej ciekawych ofert, zatem zaplanowanie wypoczynku w tej części świata nikomu z nas nie sprawi większych problemów. A czy warto postawić na ten kierunek? O tym każdy z nas powinien przekonać się na własnej skórze.