Białowieża czeka na turystów!

Podlasie to magiczna kraina, na terenie której nikt z nas nie będzie mógł narzekać na nudę. Gdzie warto się wybrać? Na długiej liście atrakcji, z jakimi można się spotkać w tej części kraju, miejsce szczególne zajmuje Białowieża. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po terenie Puszczy Białowieskiej oraz odkrywać przyrodnicze bogactwo tutejszego parku narodowego. W miejscowości tej nie brak również ciekawych zabytków, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu w tej okolicy. Co warto zobaczyć?

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Białowieży jest park pałacowy, na terenie którego mieściła się niegdyś carska rezydencja. Do dziś zachowały się tu takie pamiątki, jak drewniany dworek myśliwski z połowy XIX wieku oraz obelisk upamiętniający polowanie Augusta III Sasa z 1752 roku. Nowsza atrakcją, z jaką można się spotkać na terenie tego parku, jest Muzeum Przyrodniczo – Leśne, w którym można zdobyć wiele cennych wiadomości na temat Puszczy Białowieskiej oraz jej przyrodniczych skarbów. Kto chce nacieszyć się widokiem zabytków architektury sakralnej, ten powinien zajrzeć do cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy, która powstała pod koniec XIX wieku. Rzymskokatolicki kościół, pochodzący z okresu międzywojennego, Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia to kolejne atrakcje, dzięki którym pobyt w Białowieży stanie się dla nas wspaniałą przygodą.

A co z tymi, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury? Dla nich nie lada gratką będzie wizyta na terenie Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz wizyta w Miejscu Mocy – jednym z popularniejszych miejsc na terenie Puszczy Białowieskiej. Wspaniałym miejscem na spacer może się okazać ścieżka znana jako „Żebra Żubra”, dzięki której można zapoznać się z podmokłymi fragmentami Puszczy Białowieskiej. Wielkim zainteresowaniem wśród turystów odwiedzających rejon Białowieży cieszy się też Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich. Ta ścieżka edukacyjna, choć liczy sobie tylko 500 metrów długości, może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie, a spacer wśród potężnych dębów będzie dla każdego z nas wspaniałą przygodą.