Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, by dobrze wyglądać?

Dodatki i akcesoria to doskonały sposób by wyróżnić się z tłumu i wykreować swój własny styl. Musisz jednak pamiętać, że nieodpowiednie zestawienia, źle dobrane detale, mogą przynieść odwrotny efekt. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze nowych dodatków, by wyglądać w nich korzystnie.

Przeciwsłoneczne okulary na każdą porę roku

Przeciwsłoneczne okulary to popularny dodatek do damskich i męskich stylizacji. Ten jeden szczegół może okazać się decydujący dla wymarzonego rezultatu. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór, gdyż okulary mają duży wpływ na nasz wizerunek.

Wybierając akcesoria, weź pod uwagę kilka kryteriów. Pierwszym i bezdyskusyjnym jest filtr UV. Bezpieczne okulary, które realnie chronią przed słońcem, kupisz w sklepach optycznych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Nigdy nie ryzykuj zdrowia swoich oczu poprzez zakładanie nieatestowanych ciemnych okularów z sieciówek czy bazarów. Zobacz ofertę jednego z renomowanych optyków internetowych na okulary słoneczne.

Jak wyglądać dobrze w okularach przeciwsłonecznych?

Jakie okulary wybrać, by dobrze wyglądać? Dla większości użytkowników można zaproponować więcej niż jeden typ lub kształt okularów przeciwsłonecznych. Jeśli zostaną zachowane proporcje twarzy – możemy świetnie się prezentować zarówno w aviatorach, jak i w lenonkach.

Jeśli chcemy dopracować profesjonalny look, który będzie korespondował z biznesowym szykiem – warto zdecydować się klasykę gatunku, czyli okulary przeciwsłoneczne w kolorze czarnym lub szarym. Minimalizm jest jak najbardziej wskazany.

Najistotniejszym warunkiem dobrej prezencji jest jakość okularów przeciwsłonecznych. Dlatego markowe dodatki cieszą się tak ogromnym powodzeniem. Wysoka klasa materiałów wykorzystanych do produkcji, nowoczesny design i perfekcyjnie dopracowane detale – oto istotne szczegóły.

Zauważ, że nawet jeśli okulary zostały prawidłowo dopasowane do twarzy, ale ich oprawki starły się, wyblakły lub zmatowiały – robi to złe wrażenie. Okulary przeciwsłoneczne słabej jakości szybko stają się nieestetyczne i zamiast dobrze komponować się z eleganckim strojem – wyglądają niechlujnie.

Markowe okulary przeciwsłoneczne – oznaka dobrego gustu

Spójrz na jedną z najwspanialszych kolekcji dostępnych na rynku optycznym: przeciwsłoneczne okulary Versace https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-versace. Głęboki kolor, satynowy połysk oraz zdobnicze elementy – wszystkie te cechy pozostaną nienaganne przez długi czas. Dodatki zaprojektowane przez słynny dom mody wyróżniają się oryginalnością.

Jeżeli cenisz ekstrawagancję i niebanalną konwencję, to Twoje wymagania spełnią właśnie takie okulary przeciwsłoneczne. Pomysłowe realizacje oraz nietypowe podejście do mody są emblematyczne dla włoskich marek.

Geometryczne okulary przeciwsłoneczne

Dla kobiecych stylizacji proponujemy nowatorskie podejście z geometrycznymi kształtami okularów. Wyrazista linia oprawek oraz kunsztowne detale przyciągają uwagę otoczenia. Okulary przeciwsłoneczne kwadratowe znakomicie prezentują się u osób o twarzy owalnej i okrągłej. Odpowiednie dopasowanie okularów do urody opiera się na wyczuciu trendów, przy zachowaniu harmonii rysów twarzy. Masz całe spektrum możliwości, bowiem masywność oprawek okazuje się cechą kluczową.

Aby dobrze wyglądać w okularach przeciwsłonecznych, dobierz je również pod względem kolorystycznym. Przy tego rodzaju dodatkach świetnie sprawdza się zasada kontrastu. Warto spróbować dodatków w chłodnych odcieniach fioletu, stalowych szarości i srebra. Jeśli masz ciemne włosy, to fantastyczny efekt uzyskasz dzięki intensywnym odcieniom czerwieni i zieleni. Przy wakacyjnej opaleniźnie uroczo prezentują się też okulary w tonacji różowej.