Białystok – ciekawe miejsca

Aerial view of Branicki Palace in Bialystok, Poland

Białystok to podlaskie miasto wojewódzkie w północno-wschodniej części Polski, które liczy sobie niespełna 300 tysięcy mieszkańców. Pomimo niewielkich rozmiarów, co roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem turystów. Ta urokliwa miejscowość z pewnością zyska sympatię miłośników architektury barokowej, a także fanów podlaskiej natury.

Białystok – ciekawe miejsca


Wybierając się na wycieczkę do Białegostoku, warto wcześniej ustalić jej plan. Poniżej przedstawiamy listę ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Pałac Branickich


Pierwszy i obowiązkowy punkt wycieczki. Symbol Białegostoku i jego największa duma, która reprezentuje miasto niczym Pałac Kultury i Nauki Warszawę. Pochlebnie nazywany Wersalem Podlasia ze względu na późnobarokowy styl budowli. Jest jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Zabytkowy pałac otoczony jest pięknymi ogrodami, które z całą pewnością umilą zwiedzanie.

Rynek Kościuszki


Piękna starówka położona nieopodal Parku Branickich to kolejna, równie wartościowa wizytówka Białegostoku. Wzdłuż Rynku ciągną się piękne zabytkowe kamienice, w których znajdziemy liczne restauracje i kawiarnie. Warto wybrać się tam na obiad lub kawę z przyjemnym widokiem.

Street Food Młynowa


Miejsce, w którym można zarówno dobrze zjeść, jak i poimprezować. W ciągu dnia z głośników leci spokojna muzyka, jednak po zmroku teren pomiędzy food truckami zmienia się w parkiet. Warto śledzić Facebooka Młynowej, gdyż organizatorzy szczerze dbają o różnorodność atrakcji! Silent disco, kino pod chmurką, stand-upy, poranna joga to tylko niektóre z ciekawych propozycji.

Stawy Dojlidzkie


Niezwykle popularne miejsce w sezonie letnim, idealne na upalne dni. Plaża miejska Dojlidy to wbrew pozorom nie tylko zbiornik wodny, w którym można popływać. Na miłośników sportów wodnych czekają kajaki, rowerki i łódki do wynajęcia. Na terenie obiektu znajdują się place zabaw, otwarta siłownia, boisko do siatkówki, a także miejsca na grilla lub ognisko. A to wszystko w przyjemnym otoczeniu lasów odgradzających plażowiczów od miejskiego zgiełku.

Białystok – ciekawe miejsca w okolicy


Wybierając się do Białegostoku, warto także wziąć pod uwagę okoliczne atrakcje. Podlaska natura z pewnością zadowoli nawet tych najbardziej wymagających turystów.
Zamek w Tykocinie
Warsztatownia Czerwone Korale
Malownicze miasteczko Supraśl